NOZOMI DOJO
SPORTOVNÍ KLUB KENDÓ A IAIDÓ
HRADEC KRÁLOVÉ
 

MÁTE ZÁJEM CVIČIT KENDÓ, IAIDÓ NEBO DŽÓDÓ?

Máte-li zájem cvičit bojové umění kendó, iaidó nebo džódó, přečtěte si několik následujících informací, navštivte nás na některém tréninku a přijďte rozšířit naše řady.

 

Jak začít cvičit kendó/iaidó/džódó

Iaidó i džódó je možné začít cvičit kdykoli v průběhu roku. Stačí nás navštívit na tréninku tréninky

Kendó je třeba začít kurzem pro začátečníky a po jeho absolvování se zapojit mezi základnu.

           KURZ KENDÓ PRO ZAČÁTEČNÍKY  info ZDE

Ve výjimečném případě, po domluvě s vedoucím učitelem nebo jeho zástupcem, je možné začít kendó i v průběhu roku kontakty

Ukázky jednotlivých umění s náborem nových zájemců letos proběhnou 5.září 2023 od 18 hodin v horní tělocvičně ZŠ Josefa Gočára v Labské Kotlině I., Hradec Králové.

 


Pro koho je kendó vhodné

Kendó může cvičit téměř každý bez ohledu na věk a pohlaví. Je vhodné pro děti, dospělé, muže i ženy a začít se dá opravdu kdykoli. V našem klubu cvičí kendó děti od 6 let, iaidó cvičí mládež od 14 let. Nejstaršímu členovi je přes 60 let.

Co s sebou na trénink

Kendo se cvičí ve speciálním oblečení keiko-gi, později se cvičí v bógu - lehkém brnění pro kendó. Nakoupení vybavení zpočátku není nutností, protože stačí jen tričko a tepláky. Později zapůjčíme dětem oblečení, bógu i meče zdarma, dospělým poradíme kde zakoupit.

Tréninky - kdy a kde trénujeme

Trénink - obvyklé schéma tréninku

Kendó rozvíjí schopnosti člověka

V kendó není rozhodující síla svalů, ale z fyzických schopností spíše pohybový talent, mrštnost a postřeh. To vše kendó rozvíjí. Hlavní důraz je kladen i na psychickou stránku osobnosti a rozvoj mentálních a morálních vlastností.

Kdy začít cvičit iaidó

Iaidó není tak dynamické cvičení jako kendó a je bezkontaktní. Z tohoto důvodu je velmi vhodné i pro ženy. Vzhledem k silnému duchovnímu aspektu a maximálnímu soustředění, které se u iaida vyžaduje, není cvičení vhodné pro děti. Hranice začátku cvičení iaidó se pohybuje kolem 14-15 let

Poplatky

Členský příspěvek se platí na kalendářní rok a skládá se z členského příspěvku klubu NOZOMI Dojo a příspěvku České Federaci Kendó.

Členské příspěvky

Informace

Další informace si můžete vyžádat u vedoucího klubu Romana Záhory nebo některého z trenérů (kontakty).